January 2012

happy new year

23. january 2012 at 22:41 writing
nejsem si jistá(zajímalo by mě,kdy jsem si sama sebou byla vůbec jistá)kdy jsem to psala,ale domnívám se,že jsem se zmiňovala loni(na minulém blogu),že máma chce abych po vysoké frčela do vietnamu a abych pracovala od rána do večera v kanceláři v obrovitánské firmě jejího nejmladšího sourozence.pro většinu absurdní,že?
ted o víkendu jsem slavila s našima jako každý rok jen ve třech nový rok podle čínského kalendáře(normální kalendář je po juliovi caesarovi).zajímavé..o Vánocích nebo na Nový rok jsou všichni v Čechách zalezlí doma,zatímco o jakýkoliv svátcích ve Vietnamu vládne v ulicích atmosféra živá,veselá a plná života.restaurace a stánky s jídlem se zavírají nejdříve kolem 4h ráno.
poté,co jsme se všichni vzbudili jsme stáli celý den na nohou.máma v kuchyni(na nový rok se vaří hodně pokrmů,přesto všechno toho moc nesníme)vařila až do večeře,táta volal příbuzným do vietnamu a já uklízela celý byt do posledního detailu.po večeři (asi tak po 18.hodině ve vnm už bylo po půnoci)jsme se zkoušeli videohovor s rodinou přes Yahoo! a podařilo se.po půl hodině povídání se babička rozplakala: "Chtěla bych s tebou oslavit Nový rok," bylo to mířené na mamku.Je to něco přes 25 let co máma přijela do Čech(babiččina sestra=mamčina teta vedla školu ve větším městě než žili, máma na ní studovala a měla příležitost se dostat přes školu do zahraničí,svým rodičům to oznámila asi tak za necelý rok poté co se tu zabydlela).Samozřejmě,že sem tam za 2/3 roky lítá 'domů'(s tátou se střídají,já tam byla jen jednou a to v 10),ale nikdy ne za celou dobu na nový rok..máma byla pak po zbytek večera celá špatná.
pochopila jsem to.přemýšlela jsem velkou část noci o tom,proč máma chtěla,abych po vysoké jela do vnm pracovat.chce mi být vždy poblíž a také poblíž své mamky(můj děda z máminy strany umřel,zrovna po tátové návštěvě ve vnm).pochopím to víc až budu mít své vlastní děti.co na mě chystá budoucnost nevím..
být s rodinou je důležité.uvědomit si takovou věc,je ještě důležitější.

what do you like?

16. january 2012 at 20:33 writing
jo,abych nezapomněla tak vám to napíšu na začátku~na only-dream.tumblr.com(však snad většina zná) přidávám fotografie,které se mi líbí(můžete narazit i na mou fotku;D).kdo má,tak pište pište,ráda bych viděla i váš tumblr:)))

nikdy jsem neřešila ,co dostanu k narozeninám,o svátcích,na vánoce..miluju i prosté potřásání rukou a pusa na tvář.ale teď to budu řešit,jsem přímo nadšená:))od našich mám boty a košili(krom triček s potisky kapel jako ACDC,Nirvana,Coldplay..v mé skříni najdete už jen košile,hahah).od přátel?vstupenku na brněnský majáles,milion Milek(jsem asi jetá,ale moc často sladké jíst nemusím :b),voňavku Escada Especially(http://www.moda.cz/e/sites/www.moda.cz/Autori/VIP/LightBlue/20111104_Especially_escada_nova_vune_plna_radosti/images/img_02_parfem-Especially-Escada.jpg), cestovatelský deník,skleničku s anglickou vlajkou a ještě prý má pro mě dorazit mikrofon PHILIPS zapojitelný do pc bez vnějšího napájení.jo,já jím to však všechno oplatím :b


nejhezčí cover tohodle songu,které má jakési kouzlo.a ten kytarista je v obličeji hodně podobný mému kamarédovi:D

každý chce dosáhnout jakéhosi cíle,splnit si sen nebo dostat odměnu a ukonejšit vnitřní touhu,aby mu bylo dobře.někdo to řeší nakupováním,namalováním obrazu,vytvoří si něco,sbíráním různých předmětů nebo trofejí..ale tím způsobem,že si celou svojí cestu musel vyjít sám.například u nakupování má člověk lepší pocit,když si peníze sám našetřil či vydělal,protože ta dřina za to stojí.u malby či tvoření něčeho je to podobné,ale sem už zasahuje originalita.okopírovat něčí obraz či výtvor je těžké(napodobit ho tak,aby byl většinou úplně stejný..),ale zároveň lehké(vymyslet téma bylo úkolem autora).
to,že miluju hudbu,umění,atd nechám protentokrát stranou.mám "úchylku" na deníky,notesy a diáře.musím se vyhýbat papírákům obloukem,jinak tam strávím celý den :D.mám 2 plné krabice od bot(spíš kozaček takové ty větší'bedny').skoro všechny jsou nepopsané.někdy mám i strach,že bych do nich něco nesmysluplného naškrábala a pak vytrhávat papír mi je líto.většina z nich má úžasnou vazbu,vázání a obálku.několika deníkům/diářům/notesům jsem přetvořila obálku hihi.jsem do nich zblázněná i proto,že ráda vzpomínám na(spíš)lepší časy.kraťoučké výpisky z těch světlých chvil doprovázené fotkami mi přináší vždy úsměv na rtech.
nejsem divná,jsou i divnější :p.moje kamarádka z dětství má u sebe v pokojíčku nejspíš sklad.ona totiž sbírá všechno:víčka od pet lahví,podtácky,plechovky,známky,pivní zátky,mince jiné měny,turistické značky,pohlednice,korálky,odznaky,prstýnky,cdčka,plakáty,polštáře..no zrovna systematicky ten pokoj nevypadá;)

povězte mi,na co máte "úchylku",co milujete,zbožňujete nebo sbíráte:D?


i was kicked out,im still ok

10. january 2012 at 20:40 writing
Od začátku roku se snažím být lepší já.No nejde mi to na 100%,ale je to lepší než to bejvávalo.Odnaučila jsem se vysedávat dlouhé hodiny u počítače,pomáhám víc mamce a po roce jsem se vrátila do kuchyně vařit každý den večeře.Už na mě tolik neřve,že jsem asi zabedněná a vypatlaná.Mám dopsaný všechny sešity a dávám konečně aspoň z 70% pozor v hodinách a píšu si vše.

Mě a mého parťáka(ani jednou nebyl na zkoušce,já jo) vyhodili z kapely.Neměli jsme na ně čas,protože škola nám dává zabrat.Celkem mě to mrzí,kluci byli fajn.Den na to jsem dostala nabídku zpívat vokály s P. v jedné skupině,kde je má(naše) kamarádka(která o tom asi stejně ted neví:D).Říkám si,proč ne.S P.(parťák,ale kvůli tomu to p není.on je na p)si ještě tak jednou týdně po škole zpíváme sami 2 v hudebně to co se nám líbí,třískáme do piána a tak.
Zítra mám narozeniny.Takový nic,jen se překročí nějaké datum.
Ale bude se slavit,to jako of course.juhuu sushi,fondue,karaoke,bublinky a vínko(nic víc ani mín).Těším se až přestanu řešit své nekonečné problémy(kamarádka mi řekla,že kozorozi mají zoufalí život.achjo,kdyby to neřekla,tak bych si to ani neuvědomila,ale má recht),všechno hodím za hlavu,pořádně se odreaguju a užiju si den do poslední minuty,do hodiny půlnoční.

Minulý týden si ke mně přisunul židli spolužák,prolistoval můj skicák,ukázal mi bílou stránku a řekl: "Na." Chtěl portrét.Kreslila jsem ho asi 4/5 přestávek,ale strašně moc se vrtěl a pořád jsem se smáli.Na fotce je to úplně na ho..uby a má jetý(pro nás)levý oko
Tk je tu skic,nejsem žádnej mistr ale jako
ale děcka říkaj,že je mu to totálně podobný.nevím co je to totálně pro ně,tak budiž

born to be artist

2. january 2012 at 12:00 writing
pokud chcete znát důvod,proč tu jsem tak nejprve si přečtěte 'článek',který jsem měla na tumblru http://thesecretlifeofoneteenager.tumblr.com/ .

..............................................................................

Rok 2011 pro mě nabyl nijak zvlášť zajímavý. Asi jediná velká věc,která se stala, že jsem se dostala na těžkou školu. Vyměnila jsem prostředí s jinými lidmi,se kterými se snažím postupně seznámit. Rok uběhl a já jsem pořád tam,kde jsem byla na začátku roku 2011.
Ten nadpis? Ne,nechci se tu vůbec vytahovat. Já totiž miluju umění. Na minulém blogu jsem to už psala :))),že si vystuduju nějakou vejšku a jako vedlejší nějakou umělku,třeba fotografickou. Letos se chci zaměřit na kreslení a malování. Prostě musím jen kreslit a kreslit a svojím si chyby,které mi nejdou. Loni jsem se doslova vykašlala na focení. Taky jsem si já blbec v září rozbila objektiv od zrcadlovky.Oprava stojí nějak kolem 3.tis. K tomu jsem v tu dobu platila stejnou sumu za učebnice. Šetřím každou korunu, protože fotit kompaktem není to ono. Přiznám se,že na zkoušce s kapelou jsem byla jen jednou. Kluci mi vždy o zkoušce řeknou den předtím, ale já si organizuju věci týden dopředu ://. Co mi doopravdy teď chybí je prostředí a atmosféra divadla(divadel).Dlouho jsem nebyla na opeře. Sedět si v první řadě na každém představení jako bohatý fracek,který má nejlepší výhled na pódium a do orchestru. To je tím,když máte kamarádku,jejíž mamka je operní zpěvačka..V lednu jdu na balet. Určitě chci jít tak aspoň 2x na činohru.

Myslím,že tahle píseň je dávno zapomenutá nebo ji nikdo nezná.

Název blogu - follow dreams jsem si vybrala,protože letošním rokem zahajuju splňování svých snů. Dosud jsem byla líná. Nic mi jen tak nepříjde pod nos. Nesnášela jsem sny, protože jsem i napůl realista a nadávala jsem,že mi realita nakope zadek a řekne mi,kdo je tady pánem.Letošní rok znamená pro mě ... něco nového. Nenechám si ho jen tak proklouznout mezi prsty jako r 2011.